Meble tapicerowane wykonuje się ręcznie, z największą dokładnością, co sprawia, że są trwałe i służą latami. Dobrze wykonane nie wymagają napraw, a dzięki wysokiej jakości materiałom wykończeniowym łatwo jest utrzymać je w czystości. Tapicerowanie mebli składa się z kilku etapów. Poniżej przedstawiamy, jak w skrócie wygląda ten proces i wyjaśniamy, dlaczego meble tapicerowane są produktami klasy premium.

Jak tapiceruje się meble?

Większość pracy nad wykonaniem zamówienia odbywa się manualnie. Rzemieślnik nakłada na ramy mebla pasy tapicerskie, które mocuje gwoździami. Następnie na pasach umieszcza kilka warstw gąbki o różnej gęstości, z których profiluje siedzisko i oparcie. Na tak przygotowanym podkładzie umieszcza wymierzone fragmenty materiału poszycia. Materiał zostaje przybity do mebla gwoździami lub zszywkami tapicerskimi. Czasami dla wzmocnienia obicie przykleja się do wierzchniej warstwy wypełnienia. Jeśli kanapa, fotel lub inny mebel ma mieć sprężyny, to mocuje się je na początku procesu do pasów. Oprócz gąbek w tapicerstwie używa się również surówki jutowej i włókna kokosowego. W zależności od rozmiarów mebla i wybranych materiałów wykończeniowych, proces tapicerowania może trwać nawet kilka dni. Sklep z meblami tapicerowanymi wykona na zamówienie nawet duże meble oraz zestawy, np.:

  • narożniki z funkcją spania lub nierozkładane,
  • sofy, kanapy, wersalki,
  • zestawy wypoczynkowe do salonu,
  • fotele i pufy,
  • narożniki kuchenne.

Fachowe podejście do pracy przy zamówieniu minimalizuje czas oczekiwania na dostarczenie go do klienta.

Jakie zalety mają meble tapicerowane wykonane na zamówienie? 

Główną zaletą mebli tego typu jest ich niepowtarzalność. Każdy ich element zostaje dobrany specjalnie do określonego zamówienia. Meble tapicerowane często robione są na wymiar podany przez klienta. Dzięki temu ma on pewność, że produkt będzie spełniał jego wymagania. Wybór rodzaju materiału obiciowego zależy od gustu i budżetu klienta. Warto zasięgnąć porady w salonie firmy, gdzie pracownik wyjaśni właściwości każdego z   materiałów oraz pomoże dobrać odcień obicia. Klient może obejrzeć próbniki z dostępnymi tkaninami o różnym splocie i fakturze, a także skórami ekologicznymi i naturalnymi. Szeroka paleta kolorystyczna materiałów zadowoli każdego zamawiającego. W siedzibie firmy będzie też łatwiej wybrać odpowiedni kolor wybarwienia drewna. Meble można zamówić przez sklep internetowy firmy, ale trzeba pamiętać o tym, że prawdziwe kolory tkanin obiciowych i kolor drewna mogą różnić się od tych, które wyświetlają się na komputerze – wynika to z różnic w odwzorowaniu barw przez monitor.