Amerykanie to bez wątpienia bogaty i wygodny naród. Nic więc dziwnego w tym, że to właśnie od nich swoją nazwę wziął absolutnie komfortowy produkt, jakim jest rozkładany fotel z funkcją spania. Mebel ten łączy w sobie cechy dwóch obiektów, o których zwykliśmy myśleć jako o przeciwstawnych. Mowa tu o służącym do siedzenia fotelu, jak i o przeznaczonej do wypoczynku i leżenia kanapie.

Amerykanka to niejako forma pośrednia między tymi dwoma meblami. Świetnie sprawdzi się więc dla osób, którym zależy na oszczędności przestrzeni. Dzięki amerykance nie trzeba wstawiać do pomieszczenia dwóch osobnych obiektów – fotela i kanapy. Zamiast tego można je zastąpić amerykanką.

Zalety amerykanek

Magia amerykanki tkwi w tym, że kiedy jest złożona, można na niej wygodnie siedzieć, a kiedy jest rozłożona, można na niej wygodnie leżeć. Da się więc z nią robić to, na co ma się ochotę. Oczywiście w porównaniu do zwykłego łóżka z materacem amerykanka jest nieco mniej wygodna, ale nie znaczy to, że nie można na niej przytulnie spędzić nocy. Fotel z funkcją spania będzie świetną opcją na nocleg, chociażby wtedy, kiedy z powodu wizyty gości trzeba gdzieś wszystkich pomieścić. Nada się jednak również znakomicie na krótszą lub dłuższą drzemkę w ciągu dnia. Dlatego najlepszym miejscem, w którym można umieścić amerykankę, jest zdecydowanie salon czy pokój dzienny. Rozkładany fotel wyjątkowo dobrze nadaje się do wypoczynku i złapania oddechu po intensywnym dniu. Można z niego wygodnie oglądać telewizję, można na nim czytać książkę, bez trudu znajdując odpowiednią pozycję do tej czynności.

Na amerykance da się jednak także niezwykle wygodnie pracować. Dla osób, które wykonują swoje zajęcie zdalnie, nie ma nic lepszego niż odpocząć co jakiś czas od biurka i usadowić się z laptopem lub z papierami na rozkładanym fotelu. Poprawa wyników gwarantowana! Jasne jest bowiem, że na jakość pracy mają duży wpływ warunki, w jakich wykonuje się zlecone zadania. Jak widać, amerykanki nie muszą jedynie uprzyjemniać wypoczynku. Da się je równie dobrze wykorzystywać do innych celów.