Chętnie kupujemy kawalerki przede wszystkim ze względu na cenę. Niekiedy dziedziczymy mieszkania o niewielkiej powierzchni. Utrzymanie kawalerek jest dużo tańsze, niż np. M-4. W parze z ceną nie idzie wygoda. Małe mieszkania mają niekiedy tylko 1 duży pokój. Jeśli jest możliwość, możemy go przedzielić na dwie części i mamy 2 pomieszczenia. Z reguły jest to konieczne, ze względu na dzieci. Większość właścicieli woli pozostawić duży salon, ponieważ mieszkanie lepiej się prezentuje. Jak to mówią, ile ludzi tyle gustów. Salon musimy odpowiednio zaaranżować, ponieważ musimy stworzyć sypialnię. Chcemy oddzielić przestrzeń reprezentacyjną, od wypoczynkowej, nazwijmy ją, nocnej. Jest to niezbędne, ponieważ łóżko musimy ukryć przed oczami gości. Nasze cztery kąty mają się doskonale prezentować, co zrealizuje ciekawa aranżacja, a przy tym nowe trendy. W przypadku kawalerek musimy ją przemyśleć, ponieważ salon spełnia przynajmniej dwie funkcje: pokój i sypialnię. Jest wiele pomysłów, by odpowiednio urządzić, przestrzeń.

Jak zorganizować z salonu sypialnię na specjalne okazje?

Sypialnia w salonie to nie tylko miejsce na kanapę dla małżonków, ale też dla rodziny, która nas odwiedza. Warto mieć osobną przestrzeń do spania, by nasi goście poczuli się swobodnie. Salon będzie przy tym wyglądał estetyczne. Sypialnia w salonie musi pomieścić wygodne łóżko i stolik nocny. Wydzielamy np. z salonu osobną przestrzeń, odizolowaną od reszty mieszkania, montując w suficie drążki i wieszając na nich ciekawe zasłony. Stworzymy strefę odpoczynku na specjalne okazje. Zasłony ocieplą wnętrze i stanie się przytulne. W firmie Mebles Wiesław Sarapata zamówimy wybrane łóżko, sofę, amerykankę lub dowolny wypoczynek. Firma wykona meble tapicerowane na nasze indywidualne zamówienie, więc zaaranżujemy przestrzeń, zgodnie z założeniem. Będzie wyglądała reprezentacyjnie. Jeśli udostępnimy miejsce sypialniane naszym gościom, zapewnimy im, odrobinę intymności. Możemy także wstawić łóżko piętrowe, by zaoszczędzić na metrażu.

Czy łóżko pod sufitem sprawdzi się w salonie?

Salon i sypialnia w jednym pomieszczeniu, to nie lada przedsięwzięcie, więc musimy dobrze przemyśleć nasz pomysł. Dobrym rozwiązaniem jest łóżko chowane w suficie, które sprawdzi się w salonie. Opuszczamy je tylko na noc, dzięki czemu, mamy więcej miejsca. Umieścimy je w specjalnie wyselekcjonowanym miejscu, sypialnianym. Kiedy jest specjalna okazja, opuszczamy je do spania. Musi być oczywiście odpowiednio przymocowane, wzmocnione szynami. Wygląda estetycznie i jest ciekawym rozwiązaniem. Sprawdza się szczególnie w kawalerce, kiedy liczy się każdy centymetr powierzchni. Jest nie tylko bardzo praktyczne, ale też wygodne, bo pozwala w kilka minut, stworzyć sypialnię w salonie, a do tego proste w obsłudze. Łóżko chowane w suficie wyposażone jest, w specjalny system bezpieczeństwa, więc nie musimy się obawiać, że samoczynnie się obniży. Chcąc stworzyć przestrzeń nocną, możemy przygotować parawan, który w dowolnym momencie ustawimy. Będzie stanowił dekorację wnętrza, ponieważ na rynku znajdziemy różne modele, które doskonale się prezentują w salonach.

Sypialnia za regałem czy za przesuwanymi drzwiami?

Możemy zrobić sypialnię w salonie, wykorzystując do tego regał, biblioteczkę lub szafę. Z pewnością nikt nie zauważy łóżka, czy sofy, jeśli przemyślimy ustawienie mebli. Meble wypoczynkowe, amerykanka, wersalka, tapczan, czy inne wyposażenie, będzie się doskonale prezentowało, jeśli zamówimy u producenta w firmie Mebles. Tkaninę obiciowej wybieramy z szerokiego wachlarza, z kilkuset materiałów. Sypialnię możemy zorganizować również za przesuwanymi drzwiami. Tu jest ogrom możliwości, ponieważ producenci prześcigają się w pomysłach. Mamy np. matowe szkło, które ogranicza widoczność, co w przypadku sypialni w salonie z pewnością się sprawdzi. Na tafli umieścimy dowolną grafikę i nadamy salonowi, wyjątkowości. Tak naprawdę, mamy bardzo wiele możliwości, na stworzenie w salonie sypialni na wyjątkowe okazje. Wszystko zależy od kreatywności i pomysłów. Pamiętajmy, iż podczas zakupu mebli tapicerowanych, zwrócić uwagę na skrzynię na pościel, dzięki czemu zaoszczędzimy miejsca.