Kłopoty z kręgosłupem to problem dosięgający w ostatnim czasie bardzo dużą ilość osób. Powodów takiego stanu może być tak naprawdę wiele, począwszy od wieku, a kończąc na ciężkiej pracy fizycznej lub siedzącym trybie pracy.

Wybierając sofę w kontekście problemów z kręgosłupem, cały proces powinniśmy rozpocząć od wyboru zagłówka. W przypadku tego elementu mamy między innymi możliwość zakupu sofy z zagłówkami montowanymi na stałe bądź mobilnymi. Zagłówki mobilne, jak sama nazwa wskazuje, są rozwiązaniem dodatkowym, które możemy dołączyć do sofy w zasadzie w dowolnie wybranym przez nas momencie.

Zagłówki montowane na stałe w sofach to rozwiązanie zapewniające wielu osobom komfort w trakcie siedzenia, ponieważ doskonale podtrzymują one naszą głowę oraz szyję, dzięki czemu nie znajdują się one w nienaturalnej pozycji, co mogłoby szkodliwie oddziaływać na nasz kręgosłup. Jedną z ciekawszych opcji w kontekście zagłówków montowanych na stałe jest niewątpliwie wybór zagłówków regulowanych, których zarówno wysokość, jak i sam kąt nachylenia, możemy ustawić w dowolnie wybrany przez nas sposób. Jest to rozwiązanie przydatne zwłaszcza w momencie, gdy na sofie znajdują się osoby o różniącym się znacząco wzroście.

Sofa na sprężynach kieszeniowych i rozkładana tapicerowana

Sofy należą do mebli umożliwiających nam zarówno swobodne siedzenie, jak i spanie, ponieważ na rynku są dostępne różne modele sof w tym także z opcją umożliwiającą spanie. W trakcie spania nasz kręgosłup również potrzebuje zastosowań, które będą dobrze wpływały na jego stan. Bardzo dobrym wyborem mogą więc okazać się tutaj sofy ze specjalnie dostosowanym materacem wyposażonym w sprężyny kieszeniowe, które w trakcie spania odciążają nasz kręgosłup. Dodajmy również, iż dla osób cierpiących na dolegliwości kręgosłupa idealnym rozwiązaniem mogą okazać się także sofy narożnikowe, które umożliwiają nam swobodne ułożenie się w dowolnej przez nas pozycji nie tylko podczas snu, ale również w trakcie dziennego wypoczynku.