Sofa to popularny, przyjazny i atrakcyjny dla oka mebel. Współcześnie - producenci i dekoratorzy wnętrz zadbali o szeroki wachlarz zarówno wykończenia, jak i kształtów sof. Meble te służą jako siedzisko – mogą jednak pełnić funkcję łóżka, jeśli tylko zdecydujemy się na model z rozkładaną konstrukcją.

2 w 1 – czyli łóżko i siedzisko

Małe mieszkania, kawalerki, studenckie stancje, pokoje na wynajem, pensjonaty, hotele, hostele. Właściwie wszędzie tam, gdzie liczy się oszczędność przestrzeni i wielofunkcyjność, idealnym rozwiązaniem wydają się meble rozkładane. Do ich zalet należy nie tylko wykorzystanie metrażu i wielofunkcyjność. To idealne rozwiązanie, gdy potrzebujemy dodatkowego łóżka – a bywają różne sytuacje: niespodziewani goście, przedłużająca się praca w biurze i konieczność noclegu? Sofy rozkładane mogą służyć jako łóżko. Przynoszą oszczędność miejsca, a po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca. Kompaktowe rozkładanie sof, nowoczesna technologia i design pozwalają sofom spełniać oddzielne funkcje dniem i nocą – to po prostu wygodne siedzisko, jak w tym modelu sofy z zagłówkami, a po bezproblemowym rozłożeniu miejsce do spania. Ponadto, sofa rozkładana to stosunkowo niedrogi mebel, który spełnia dwie funkcje – oszczędzamy czas, pieniądze i miejsce.

Przestrzeń i styl

Sofa bez wątpienia to gustowny mebel. W swoich katalogowych, klasycznych stylizacjach wyróżnia się zaokrągleniami, miłymi w dotyku wykończeniami i niewielkimi rozmiarami. Z reguły jest to mebel łatwy do przestawienia i zmian aranżacji – wygodne i kompaktowe sofy przynoszą ponadto wiele możliwości wyboru stylizacji sofy – np. sofa pikowana bez oparć lub model z poduszkami i podwyższoną podstawą.

Mebel ten może być głównym siedziskiem w mieszkaniu, a także uzupełnieniem kanap czy wersalek. Rozkładane sofy służą jako łóżko – wtedy to idealne rozwiązanie oszczędzające przestrzeń i maksymalizujące funkcjonalność. Jesteśmy przygotowani na niespodziewanych gości, na których możemy czekać na wygodnym siedzisku.